KS-MOTORS / autoklubi

Full Version: Auto-Moto Bizniset ne Kosovë
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Perkohsisht ktu do ti postojm (Reklamojm) Auto-Biznisat ne KS

Auto Servis KEMA
Address: Fsh. Shkabaj
Prishtinë, KOSOVA
Tel: ++377 44 260-325
E-mail: auto_servisi_kema@hotmail.com
Pershkrimi: Auto Servisi \\\\\\\"KEMA\\\\\\\" gjendet ne magjistralen Prishtine
Mitrovice. Me largesi prej 2km nga Prishtina ne Shkabaj. Dhe bejme
saldimin, hekurosjen dhe lyerjen te cdo lloj te makinave.


AutoPjesë DONA
Address: Triesterstrasse 212
Wien, AUSTRIA
Tel: ++43 650-8111224
E-mail: abdylkrasniqi@hotmail.com
Përshkrimi: Ne kemi bashkëpunim të ngushtë me dy firmat më të mëdha
ne Austri: FORSTINGER dhe UNGER te cilat bejne furnizimin


Autoelektroservice VATA
Milot Vata
Address: Rr. Dubrovniku nr 10
Prishtine, KOSOVA
Tel: ++377 44 137-093
E-mail: mvata@hotmail.com
PĂ«rshkrimi: Per te gjitha problemet e elektronike ne veturen tuaj, Auto
Elektro Service VATA do të kujdeset profesionalisht.

Auto BEDA Servis
Bedri Llapashtica
Address: Te spitali i mushkerive, Arberi [ish Dagodan]
Prishtine, KOSOVA
Tel: ++381 38 247-125
Mob: ++377 44 171-570
E-mail: urgens_pr@hotmail.com
Përshkrimi: Rregullojmë dhe mirmbajmë të gjitha veturrat e prodhimit
franqez. PEUGEOT - CITROEN. Pjesë të ndërrimit janë origjinal.  

Auto Shkolla EGRO-C
Address: Dardania (përballë postës)
Prishtinë, KOSOVA
Tel: ++377 44 150-585
Pershkrimi: Auto Shkolla EGRO-Ce ben aftesimin e kandidateve ne
mënyrë profesionale, ne kategorite A, B, C,D, mbane ligjerata dy
here ne jave (me instruktor të shkëlqyer)

Auto Shkolla \\\\\\\'\\\\\\\'VETURA\\\\\\\'\\\\\\\'
Address: Ahmet Selaci nr 49
Mitrovicë, KOSOVA
Tel: ++377 44 147-255; 330-588
E-mail: vetura_76@hotmail.com
Përshkrimi: Aftësojmë kandidat të të gjitha kategorive A, B, C, E, dhe D.
Gjithashtu mbajmë orët e teorisë çdo ditë të javës.

BAKI
Address: Vëllezërit Fazliu PN (Te tregu i automjeteve)
Prishtinë, KOSOVA
Tel: ++377 44 112-854
Fax: ++381 38 515-887
E-mail: vwbaki_ks@yahoo.de
Përshkrimi: Auto Shtëpi e autorizuar për shitje dhe servisim të veturave
(pjesëve origjinale) të tipit VolksWagen. Për vetura dhe pjesë garancioni
2 vjet. Veturat e reja i japim edhe me kredi deri në 3 vjet.
Në dispozicion është edhe ndihma mobile BAKI për teritorin e Kosovës
(dmth bëjmë transportin e veturës në defekt, deri te servisi yne).

Tringa\\\\\\\'s School
Address: Rr. Epopeja e Jezercit, p.n.
Ferizaj, KOSOVA
Tel: ++377 44 177-736
E-mail: elektroexcel@hotmail.com
Përshkrimi: \\\\\\\"Tringa\\\\\\\'s School\\\\\\\" është autoshkollë e cila bën aftësimin e
kandidatëve për shofer të kategorive B,C,D dhe E. Me kuadër profesional;
instruktorë me përvoj të gjatë.

autoprishtina.com
Alcatel: ++377 44 177-759
E-mail: info@autoprishtina.com
Website: http://www.autoprishtina.com
Përshkrimi: Shitblerje të automjeteve, kompani të sigurimeve, auto
salone, rent-a-car, auto shkolla, auto klube, etj.

Auto Shkolla \\\\\\\"DAFINA\\\\\\\"
Address: Bulevardi \\\\\\\"Dëshmorët e Kombit\\\\\\\" Nr 64
Prishtinë, KOSOVA
Alcatel: ++377 44 159-969
E-mail: shpendi_pr@hotmail.com
Përshkrimi: Auto Shkolla \\\\\\\"DAFINA\\\\\\\" bën aftësimin e kandidatëve
për kategorinë \\\\\\\"B\\\\\\\" në mënyrë profesionale.

M.D.L. HERTZ-KOSOVA
Address: Mother Teresa St., (Hotel ILIRIA)
Prishtinë, KOSOVA
Tel: ++381 38 244 880
Fax: ++381 38 244 880
E-mail: hertz.kosova@koha.net
Përshkrimi: Përfaqesues zyrtar e HERTZ - Rent a car në Kosovë. Ne
ofrojmë shërbimin e dhënjes së makinave me qira, brenda Kosovës, si
dhe marrjen në Kosove dhe dorëzimin në Shqipëri dhe anasjelltas. Të
gjtha makinat janë të reja. Ka disa lloj çmimesh si p.sh. ditore, javore,
mujore, vjetore dhe më shumë. Ne ofrojmë edhe sistemin përëndimor
LEASING.

autosalloni \\\\\\\"SHKODRA\\\\\\\"
Address: Lagjia e Emshirit p.n.
Prishtinë, KOSOVA
Alcatel: ++377 44 116-746
Fax: ++381 38 550-580
E-mail: blerim_shkodra@hotmail.com
Website: http://www.autoshkodra.com
Përshkrimi: Shitblerje të automobilave, shërbime të Rent a Car
Description: Reatil of used cars, and Rent-A-Car service.

Auto Shkolla \\\\\\\"Victoria\\\\\\\"
Address: Rr.19 NĂ«ntori p.n.
Prishtinë, KOSOVA
Alcatel: ++377 44 234-678
Fax: ++381 38 559-586
E-mail: vmehana@yahoo.com
Përshkrimi: Autoshkolla \\\\\\\"Victoria\\\\\\\" bën aftësimin profesional per vozitës të
kategorisë \\\\\\\"A\\\\\\\", \\\\\\\"B\\\\\\\" dhe \\\\\\\"C\\\\\\\"

GLOBBUS COMPANY
Address: Kodra e Trimave p.n.
Prishtinë, KOSOVA
Alcatel: ++377 44 113-718; ++377 44 203-016
E-mail: prishtin@hotmail.com
Website: http://www.normstahl.de
Përshkrimi: Përfaqësues i firmës gjermane i dyerve për garazha me teledirigjues
.Dyert punohen sipas formatit dhe ngjyrës së kërkuar nga
konsumatori.

DRITONI-com
Address: Kooperativa bujqësore p.n.
Vushtri, KOSOVA
Alcatel: ++377 44 235-163
E-mail: begi1972@hotmail.com
Përshkrimi: Bëjmë shitjen e gomave të të gjitha llojeve me material të
cilësisë së lartë: Italiane:MARANGONI Gjithashtu bëjmë mbrojtjen e
gomave per autobusë dhe kamionë. Të gjitha punimet bëhen me
mjete të përsosura kompjuterike, ejani dhe binduni vet.

DARDANI-N
Address: Rr. Bajram Bahtiri (ish Xhemail Ibishi)
Prishtinë, KOSOVA
Tel: ++381 38 237-180
E-mail: ramush22@radiokosova.net
PĂ«rshkrimi: Rregullimi i automobilave dhe gomave.

AUTOHAUS \\\\\\\"ARTANI\\\\\\\"
Address: Vellusha (te katër llullat)
Prishtina, KOSOVA
Tel: ++377 44 158-207
Përshkrimi: Bëjmë shitjen e të gjitha pjesëve ORIGJINALE të Volswagen
dhe të Audi.

\\\\\\\"APICO\\\\\\\" Prishtine
Patriot & Ilir MATI
Adresa: Perballe gjyqit te Qarkut
Prishtinë, KOSOVA
Tel: ++377 44 145-910
E-mail: ilirapico@hotmail.com
Përshkrimi: Kompania jonë \\\\\\\"APICO\\\\\\\" në Prishtinë merret me shitjen dhe
mirëbajtjen e materialeve për riparimin e gomave,aparateve për
vulkanizim dhe bashkëpunone direkt me TIP TOPIN Gjerman dhe PANGUN
American. Ju falemderit për vizitë dhe bashkëpunim me neve.
Përshendetje të përzemërta nga pronaret e Kompanisë \\\\\\\"APICO\\\\\\\" Prishtinë.

AUTOELEKTRICIST \\\\\\\"ASTRO\\\\\\\"
Address: Rr. Dubrovnikut 26,
Prishtinë, KOSOVA
Alcatel: ++377 44 122-282
E-mail:: astritdomi@yahoo.com

AUTO PJESE
Naim Panxhaj
Address: Rr. Meto Bajraktari
Prishtinë, KOSOVA
Tel: ++377 44 115-211
Fax: ++381 38 40-379
E-mail: naim_p@yahoo.com
Përshkrimi: Të gjitha pjesët origjinale të OPEL-it dhe poashtu shesim
edhe vaj motorik. JU MIRËPRESIM  

AUTOTEKNIK \\\\\\\"BAHOLLI\\\\\\\"
Address: TMK Street nr. 148
Prishtina, KOSOVA
Tel: ++381 38 535-502
Fax: ++381 38 535-502
Alkatel: ++377 44 153-772
E-mail: baholli@yahoo.com
PĂ«rshkrimi: I autorizuar per shitje dhe servisimin e veturave te tipit
Volkswagen
-servisi zona idustriale tel: ++381 38 540-872 -shitja (salloni) te qafa.
Gjithashtu bëjmë shitjen dhe montimin e MULT-T-LOCK. Jemi distrutorë
për Kosovë. Sigurimi dhe bllokimi i veturave kundër vjedhjes.

EUROGOMA Ltd.
Address: Hajdar Dushi 2/3
Prishtina, KOSOVA
Tel: ++381 38 23-410
Tel & Fax: ++381 38 533-792  

FDD Translating, Inc.
Address: Dardania I/87
Gjilan, KOSOVA
Alcatel: ++377 44 132-879
E-mail: fddcorporation@msn.com
Website: http://www.fddtranslating.netfirms.com
Përshkrimi: Kompani shqiptare për lëshimin e patent shoferëve
internacional për të gjithë personat të cilët posedojnë patent shofer
nacional. Kompani e parë shqiptare e IDP\\\\\\\'së. Shërbim i shpejtë, çmimi më
i lirë!!! - Ne jemi këtu që të ju shërbejmë atje
Description: An Albanian Licensed Firm for issuing INTERNATIONAL
DRIVER\\\\\\\'S LICENSE to all persons possessing a valind national driver\\\\\\\'s
license. The first Albanian firm of IDPs, The Fastest Serivice, The Best
Price!!! - We\\\\\\\'re here to serve you there.

Formula 1
Jeton Canaj
Adresa: rr. e Ferizajit, p.n.
Gjilan, KOSOVA
Tel: ++381 280 21-818
E-mail: livoqi@hotmail.com
Përshkrimi: Auto servis si dhe shitja e pjesëve të përdorura.

Autongjyrosje Autokaroseri \\\\\\\"KECA\\\\\\\"
Ferizaj, KOSOVa
Tel: ++37744/165015
Fax: ++381290/20770
E-mail: keca@freesurf.ch
PĂ«rshkrimi: Autongjyrosje Autokaroseri - Perfaqsues Gjeneral i ngjyrave
per Kosove Max Meyer - Ejani na vizitoni dhe binduni vet. 
 
\\\\\\\"RENAULT\\\\\\\" AUTO VISOKA
Përfaqsues i RENAULT për Kosovë
Address: Ganimete TĂ«rbeshi nr. 15
Prishtina, KOSOVA
Tel: ++381 38 518-716
Mob: ++381 63 737-161

VALONI IMPEX
Rruga Prishtinë - Fushë Kosovë (në kilometrin e parë)
Tel: ++377 44 124-334; 141-665
Përshkrimi: Tregtojmë me vajra motorike, antifriz, vaj hidraulik dhe
akumulatora.  

PIONEER
Address: Konstandini i madh p.n.,
Prishtinë, KOSOVA
Tel: ++377 44 122-886
Fax: ++381 38 28-814
E-mail: almirias@yahoo.com  

OPEL SERVICE AND SHOP \\\\\\\"RAKOVICA\\\\\\\"
Address: Fuat Pashë Dibra nr.21
Prishtina, KOSOVA
Tel & Fax: ++381 38 24-703  

AUTO PJESĂ‹ >> TRIUMF <<
Address: Vllezërit Gërvalla
Ferizaj, KOSOVA
PĂ«rshkrimi: OFROJMĂ‹ PJESĂ‹ TĂ‹ PĂ‹RDORURA NGA ZVICRA PĂ‹R KĂ‹TO LLOJE
TĂ‹ VETURAVE:
Golf I, II, Jetta II, Audi 100, Peugeot 205, 309, 405, Reno 5, 9, 11, 19,
21, 25, Fiat Uno, Tippo, Croma, Seat Ibiza (1.5), Ford Fiesta, Escort,
Sierra, Scorpio, Opel Corsa, Cadet, GSI, (16v), Ascona, Omega, Alpha
33 (1.7) (90-92), VW Polo, BMW 318, 320, 323, 325, Suzuki Swift (1.2 -
1.2), Subaru 4WD E10


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Shqipëri

SAMCO
Ju mund te perdorni kete informacion per te kontaktuar
servisin e SAMCO:

ADDRESA
\\\\\\\"Ish Uzina Mekanike\\\\\\\" , Kombinat
Kutia Postare. Nr 8198
Tirane, SHQIPERI

TEL & FAX
+355 4 351 475

INTERNET
http://www.goldenauto.net

E-MAIL
isuzu3@goldenauto
"LTG Land Rover Kosova"

Perfaqesues per shitje dhe servisim te automjeteve
Land Rover per Kosove. Per me teper informata vizitoni
web-faqen tone: http://www.ltg-ks.com

Pug

http://www.prishtinacafe.com

Qitu muneni me edhe disa prej "perfaqesite" te kerreve ne Kosove

Linku direkt: http://www.prishtinacafe.com/aServise.php
tani eshte edhe kjo nje faqe shqiptare per ju, sherbime te mira dhe falas!

http://www.AutoKlasi.com

EGZON-BMW

Auto service \"DELTA BMW\" me pronar dhe mjeshtër Arben Brruti
bën servisime të automjeteve BMW,MINI dhe PORSCHE

Add-Lagja DARDANIA Rr.UCK nr 42 PRIZREN
Mob:044-524-004  049-524-004 Prizren-Kovovë


AutoSallon  ERBER AUTOMOBILAT me pronar NASIH HAFIZ

Nr.tel 044-504-054       fax 029/43-314  044-049/292-087 Artoni

RR William Wallker nr 18.PRIZREN  dhe ne PRISHTIN ngjit me HIB PETROL  ka shum lloje te automjeteve
ne shitje dhe automjete shum te ruajtura dhe te servisuara  bjen edhe automjete me porosi

LINKU

http://www.informatat.com/index.php?id=5...dd9c77b354
Servisi i Qelsave -Gezimi-
Lokacioni : Prishtinë (afër AAK-s kapun me butikun Colezione)
Bejm shumzimin e te gjitha llojeve te qelsave me KOD , kartelave edhe qelsave te thjesht , po ashtu bejm edhe Riparimin e Pilotave t\'kerreve si dhe shumzimin e tyneve
Bejm hapjen e te gjitha veturav pa demtime kur t\'mesin mbyll etj etj
I bajm qelsat e kerreve edhe kur hupin krejt... programimin e qelsave etj..etj..
Per Autoservisa ,Autosallone etj.. bajna lirime ...

Pronar : Bujar Ismajli
Kontakt : 044199635
: 049199635
Kompanite e Sigurimeve ne Kosove
Dukagjini Insurance
http://www.insurancedukagjini.com/
Zyra Qëndrore

Sheshi: Nëna Terezë Nr: 33
10000 Prishtinë - Kosovë

Tel:
+381 38 225 385
+381 38 225 386
+381 38 225 387
+381 38 225 497
+381 38 225 498

Fax:
+381 38 225 384

E-mail:
info@insurancedukagjini.co

________________________________________​______________________


Kosova e RE
http://www.kosovaere.com/

Prishtinë
Lagja Kalabria Blloku B1 Nr 5
Tel:038 770 777
Fax:038 770 888

Prizren
rr. Berati No.2
Tel:029 244 566
Fax:029 243 627

Pejë
Rr. Mbreteresha Teuta Nr. 104
Tel:039 432 130
Fax:039 434 669

Mitrovicë

Rr. Shemsi Ahmeti Pn.
Tel:028 530 388
Fax:028 532 880

Gjakovë
Rr. Nëna Terezë Nr. 365
Tel:0390 327 065
Fax:0390 325 683

Ferizaj
Rr. Karadaku No.2
Tel:0290 321 560
Fax:0290 327 002

Gjilan
Bulevardi i Pavaresis
Tel:038 725 155
Fax:038 725 155

email: info@kosovaere.co

________________________________________​______________________


SIGKOS
http://www.sigkos.com/

Rr. Sylejman Vokshi Pallati i Kuq
10000 Prishtinë - Kosovë

Tel: + 381 (0) 38 24 00 22
Fax: + 381 (0) 38 24 02 22
info: + 381 (0) 38 23 00 23
email: info@sigkos.com
web: http://www.sigkos.com

________________________________________​______________________


SIGURIA
http://www.ks-siguria.com/

SIGURIA - Zyrja Qendrore

Tel. + 381 (0)38 248 848
+ 381 (0)38 248 849
Fax. + 381 (0)38 248 850

Email: info@ks-siguria.com

Departamenti i Marketingut
marketing@ks-siguria.com

Departamenti i Financave
financat@ks-siguria.com

Departamenti i Dëmeve
demet@ks-siguria.com

Adresa:
Rr. Luan Haradinaj Ll.A
Prishtinë 10000
Kosovë

________________________________________​______________________


INSIG
http://www.insig.com.al/

Shqiperi :
Tel: +355 4 234 170
Fax: +355 4 234 180

Kosovë:
Tel: +381 38 549 904
Fax: +381 38 549 904

Maqedoni
Tel: +389 32 15 515
Fax: +389 32 15 517

Prishtine
Q.Pejton, Rr.Pashko Vasa,Nr.6.
Tel:044 136 986

________________________________________​_____________________


SIGAL
http://www.sigal-ks.com/

SIGAL Kosove - UNIQA Group AUSTRIA

Dega Kosovë
Kompania e Sigurimeve
Adresa: Rr. UÇK nr. 60, Prishtinë
Tel/Fax: +381 /0/ 38 240 241
E-mail: info@sigal-ks.com

________________________________________​_____________________


Sigma
http://www.sigma-ks.net/

* Adresa: Qyteza Pejton, Rruga Pashko Vasa, p.n. Prishtinë
* Tel: +381 (0) 38 246 301
* Fax: +381 (0) 38 246 302
* Mob: +377 (0) 44 120 155
* E-mail: info@sigma-ks.net

________________________________________​_____________________


Elsig
http://www.kselsig.com/

Kontakti
Zyra qendrore
Rruga e Trepçës,
Nr. 15 10000, Prishtinë, Kosovë

Tel.
+381 38 221 112
Fax:
+381 38 221 115

email:
office@kselsig.com

Filiali Prishtinë
Rruga e Trepçës, Nr. 15
038 221 112
044 162 578

________________________________________​_______________________________


DARADNIA
http://dardaniainsurance.com/

Rr. Sylejman Vokshi - 4, 10000 Prishtinë - Kosovë
T: +381 38 244 080; F: +381 38 244 081, M: +386 43 300 700
W: dardaniainsurance.com, E: info@dardaniainsurance.com
Reference URL's